Pazar , 12 Mart 2023

Etiket Arşivi: 3-4 yaş

Çocuğun Hayal Dünyası

3-4 yaşlarındaki çocuğunuza verebileceğiniz en güzel hediye nedir ? Boş bir kutu . Evete yanlış okumadınız. Boş bir kutu, çocuğunuzun hayal dünyasıyla birleşince bir uzay mekiğine, bir bakkal dükkanına, bir eve ya da arabaya dönüşebiliyor. Bu da çocuğunuza herhangi bir elektronik oyuncağın veremeyeceği, saatler süren sosyal, duygusal ve zihinsel bir oyun kurma becerisi verebilir. Kısaca mış gibi yapma oyunları denen ... Devamını Oku »

Sizin Küçük Yönetmeniniz

Küçük çocuğunuzun oyun oynamasını izlerken bazen onun bir yönetmen olacağını düşünüyor olabilirsiniz. 3-4 yaşlarındaki çocuklar oyuncaklarıyla oynarken, oyuncaklarını birer canlıymış gibi düşünerek oynar. Anne babalarından öğrendikleri konuşmalarla, farklı sesler çıkararak onları konuşturur. Tüm bunlar çocuğunuzun dili kullanma gelişiminin ilerlediğinin göstegesidir. Onun bu konuşmalarına biraz yakınlaşıp kulak verirseniz size tanıdık gelen konuşmalar duyacaksınız. Sizin annenizle ya da patronunuzla olan konuşmalarınızı gözlemleyip ... Devamını Oku »

Çocuklarda Hareketin Önemi

3-4 yaşlarındaki çocuklar bu dönemlerinde cesaret gösterip bazı şeyler başarmak ve bunu size göstermek isterler. Onların oyun parkında büyüyen cesareti o farketmese de sizi ürkütebilir ancak yeni beceriler kazanıp bunu size sergilemek ve bununla gurur duymak isterler. 3-4 yaşındaki çocuklar parmak uçlarında durabilir, tek ayak üzerinde durmayı başarabilir, zıplayabilir ya da  3 tekerlekli bisikletin pedalını çevirebilir. Bu tarz motor becerilerinin ... Devamını Oku »