Pazar , 12 Mart 2023
1 Yaş Çocuğunuzun Sizi Sevdiğinin 7 İşareti

1 Yaş Çocuğunuzun Sizi Sevdiğinin 7 İşareti

Mimiklerinizin aynını yapar: Sizin surat ifadeniz çocuğunuza yeni bir virüsten bile daha hızlı geçer. Bu yüzden güldüğünüz zamanlarda gülümseyip, korktuğunuzda endişelenir. Sizi aynaladığı bu süreç doğumundan itibaren başlayıp 9. ve 18. aylarda müthiş bir hızla artar.

Sizden işaret alır: 1 yaşındaki bir bebeğiniz fil şeklini verdiğiniz bir omlete nasıl tepki vereceğini nerden bilebilir? Size bakıyorsa, sizden. Sizin küçük çocuğunuz için dünya çok karışık ve sürprizlerle dolu bir yer bu yüzden anlamak için sizin tepkilerinizi kullanır. Sizi sevdiği için fikirlerinize güvenir.

Hareketlerinizi taklit eder: Çocuğunuz eline anahtarı alıp kapıyı mı açamaya çalışıyor? Sizin yaptığınız gibi aynada tarakla saçını mı düzeltiyor? Çocuklar için taklit etmek, bir sevgi göstergesidir.

Size bağlıdır: Bebekliğinin başından bu yana artık daha tecrübeli. Sorularınıza cevap vermek istiyor, bir şey yaptığın sizin tepkinizi gözlüyor ve kendince cevap vermeye çalışıyor. Karşılıklı bir sosyal dikkat olduğunu bilmesi bebeğinizi size daha da bağlar ve güvenmesini sağlar.

Sizi evin merkezi görür: Yeni bir ortama girdiğinizde çocuğunuz gezip etrafı keşfederken dönüp dönüp yanınıza gelir. Bu size güveninin ve bağlılığının bir işaretidir. Siz onun devamlı dönebileceği güvenli ve emin yersiniz.

Sizi kurtuluş olarak görür: Parkta yürüyorsunz ve aniden bir köpek çocuğunuza doğru koşmaya başladı. Çocuğunuz kollarını onu kucağınıza almanız için size uzatır. Ona yardım edeceğinizi bilir ve bu bir sevgi göstergesidir.

Sizinle rahatlar: Çocuğunuz bir yerini incittiğinde acıyan yeri öpmeniz için size uzatır ya da bir şey için ağlarken kucağınıza gelmek ister. Sizin vereceğiniz rahatlatığın farkındadır ve ihtiyacı olan tek şey olduğunuzu bilir.