Cumartesi , 11 Mart 2023

Katı Gıdaya Geçiş

Haber Aboneliği

İlk 4 Ay Bebek Beslenmesi

Beslenme davranışı: Aranma refleksi bebeğin meme ucuna yönlenmesini ve besleneceği besini bulmasına yardım eder. Nasıl beslenmeli: Sadece anne sütü yada formül mama Günde ne kadar: İlk ay için bebeğiniz her 2 yada 3 saatte bir yada 24 içinde 8 ila 12 kez emmek isteyecektir. Bu rakam size çok fazla gelebilir ve onu besleyip besleyemeyeceğinize dair endişe duyabilirsiniz ancak unutmayın ki ... Devamını Oku »

4-6 Ay Arası Bebek Beslenmesi

Katı gıdaya hazır olup olmadığını anlamanın yolları Bebeğinizde aşağıdakilerin hepsi olmayabilir, bunlar sadece izleyebileceğiniz ipuçları. Başını dik tutabilmesi Mama sandalyesinde oturabilmesi Çiğneme hareketleri yapması Doğum kilosunun 2 misline ulaşacak kadar düzenli bir kilo alımı olmuş olması Yiyeceklere ilgi göstermesi Ağzını kaşığa yaklaştırabilmesi Yiyecekleri ağzında önden arkaya gönderebilmesi Dilini ileri ve geri hareket ettirebilmesi Günde 8-10 kez emdikten sonra yada 500 ... Devamını Oku »

6-8 Ay arası Bebek Beslenmesi

Katı gıdaya hazır olup olmadığını anlamanın yolları 4 ile 6. Ay arasında olduğu gibi Başını dik tutabilmesi Mama sandalyesinde oturabilmesi Çiğneme hareketleri yapması Doğum kilosunun 2 misline ulaşacak kadar düzenli bir kilo alımı olmuş olması Yiyeceklere ilgi göstermesi Ağzını kaşığa yaklaştırabilmesi Yiyecekleri ağzında önden arkaya gönderebilmesi Dilini ileri ve geri hareket ettirebilmesi Günde 8-10 kez emdikten sonra yada 500 gram ... Devamını Oku »

8-10 Ay arası Bebek Beslenmesi

Katı gıdaya hazır olup olmadığını anlamanın yolları 6 ile 8 ay arası olduğu gibi ayrıca ek olarak ; Nesneleri başparmak ve işaret parmağıyla tutabilmesi Bir nesneyi bir elinden diğerine geçirebilmesi Herşeyi ağzına götürmesi Ağzında çiğneme hareketleri yapabilmesi Ne yedirebilirim Anne sütü yada formül mamaya ek olarak Küçük ölçülerde pastörize peynir, yoğurt, süzme yada çökelek peynir ( ancak 1 yaşına kadar ... Devamını Oku »

10-12 Ay arası Bebek Beslenmesi

Katı gıdaya hazır olup olmadığını anlamanın yolları 8 ile 10 ay arası ve ek olarak Yiyecekleri daha kolay yutabilmesi Daha çok dişinin olması Yiyecekleri artık diliyle itmemesi Kaşığı kullanmaya çalışması Ne yedirmeliyim Anne sütü yada formül mamaya ek olarak Pastörize peynir, yoğurt, süzme yada çökelek peynir ( ancak 1 yaşına kadar inek sütü vermemelisiniz) Demir ilaveli tahıl mamaları (pirinç, arpa, ... Devamını Oku »