Pazar , 12 Mart 2023
2 Yaş Çocuk Gelişimi

2 Yaş Çocuk Gelişimi

2 Yaş Çocuk Gelişimi

Şimdi yağ yakma zamanı ! Pediatristler çocuğunuzun 2 yaşını doldurmasıyla günlük yağ alımını artık % 30 daha azaltmanızı öneriyorlar. Bunu çocuğunuzun öğünlerini yakın takibe alarak yapmanıza gerek yok, günlük içtiği süt miktarını azaltarak ve az yağlı peynir, yoğurt ya da dondurma vererek sağlayabilirsiniz.

Geri kalan yiyecekleri için et, sebze ve meyvelerine devam edebilirsiniz. Günlük yağ alımı oranını tamamen kesmeyin. Çocuğunuzun büyüyen beyin ve vücut gelişimi için yağa ihtiyacı olacaktır. Çoğu süt ve süt ürününde yağın yanında yüksek derece kalsiyum bulunduğunu da unutmamalısınız.

Çok yakında çocuğunuz gözünüze büyük bir çocuk gibi gelecek bunun nedeni büyüyen kolları bacakları ve vücudunun bir yetişkin gibi görünmeye başlamasıdır. Bu yıl içinde yaklaşık olarak 5-5,5 cm kadar uzayacak ve 2,5 kg kadar alacaktır.Eğer çocuğunuzun kilosundan rahatsızsanız bunu bir doktora danışarak çözebilirsiniz. Çocuklara uygulayacağınız diyetler yetişkinlerinkinden farklıdır bu yüzden kendiniz bir diyet uygulamamalısınız.