Pazar , 12 Mart 2023
Hamilelikte Sakıncalar – 2

Hamilelikte Sakıncalar – 2

Hamile iken klorlu havuzda yüzmek : Hamile iken klorlu havuzda yüzmenizde bir sakınca yoktur. Yüzmek size ve vücudunuza iyi gelecektir. Aslında klorlu havuz yerine klorsuz havuzda yüzmek çok daha büyük tehlike içermektedir. Bu nedenle hamileliğinizde klorlu bir havuzda gönül rahatlığıyla yüzebilirsiniz.

Hamile iken dövme yaptırmak : Hamile iken dövme yaptırmazın bazı sakııncaları olabilir. Onlardan bazıları şunlardır. Dövme iğnesinin daha önceden herhangi bir hastalığı taşıyan biri için kullanılması koşuluyla size de bu hastalığın geçme riski, dövme yapılan boyaların vücudunuza nasıl bir etki yapacağı konusundaki belirsizlik, dövme için kullanılan boyalar sizin için tehlike yaratmazken karnınızdaki minik fetusu derinden etkileyebilir.

Hamile iken herhangi bir bilgisayarın yanında uzun süreli kalmak : Hamile iken bir bilgisayarın önünde uzun süre kalmanızı elektro dalgaların etkisi bakımından karnınızdaki bebeğe bir zarar vermemektedir. Ancak bilgisayar başında uzun süreli oturmak kan akışınızı azalttığından mutlaka düzenli aralıklarla kalkmalı ve kısa yürüyüşler yapmalısınız.