Cumartesi , 11 Mart 2023

Hafta Hafta Bebek Gelişimi – 8. Ay

Haber Aboneliği

Bebek Gelişimi 8. Ay 1. Hafta

EMEKLEME Bebeğiniz şu sıralar kendini itme, emekleme yada oturduğu yerde bir eli arkada bir ayağı önde kendisini götürmeye çalışıyor olabilir. Kendini itme onun kendi kendine ilk dolaşmaya başlama yöntemidir. Genellikle ilk öğrendiği, elleriyle kendini çektikten sonra elleri ve dizleri üzerinde durmaktır. Sonraları nasıl ileri ve geri gideceğini anlamaya çalışır(sürünerek ilerlemek de bir bacağını itmede ve karşı kolunu kendini çekmede kullanıldığı ... Devamını Oku »

Bebek Gelişimi 8. Ay 2. Hafta

NESNELER KEŞFEDİLİYOR Bebeğiniz artık nesneleri onları elinde sallayarak, vurarak ve yere düşürerek ve atarak keşfediyor ve son olarak onları ağzına almadan önce önce test ediyor. Sizin kullandığınız her şey ilgisini çekecektir bu yüzden içinde çekip vurabileceği, döndürebileceği, sallayabileceği, bastırabileceği, atabileceği ve açabileceği oyuncaklar olan aktivite setleri onun ilgisini çekecektir. Bebeğiniz aynı zamanda cep telefonu gibi içinde değişik fonksiyonlar olan nesnelere ... Devamını Oku »

Bebek Gelişimi 8. Ay 3. Hafta

SENİ NET OLARAK GÖRÜYORUM ! Bebeğinizin görüşü (önceleri yarı yarıya azdı) neredeyse bir yetişkininki kadar netleşti. En iyi yakını görüyorsa da, uzun mesafeyi de nesneleri ve insanları tanıyabilecek kadar iyi görür. Odanın bir köşesindeki oyuncağı görüp ona emekler. Göz rengi de artık son halini almış bulunmaktadır. Şimdiden sonra ancak çok az bir farklılık gösterebilir. ELLERİMİ KULLANIYORUM Bebeğiniz yere düşüreceği nesneler ... Devamını Oku »

Bebek Gelişimi 8. Ay 4. Hafta

YÜRÜDÜ YÜRÜYECEK Bebeğiniz yürümeye her geçen gün biraz daha yaklaşıyor. Belki şuanda emekliyor, tutunarak yürüyor yada eşyalara tutunup yükseliyor. Bu dönemde bir bebek bir iki adım atabilir (Hatta  çok az bebek bu dönemde yürüyebilmekte ve bazıları da 2 yaşına kadar düzgün bir şekilde yürüyememektedir. Bebeklerin tamamladıkları evrelerin süresel olarak oldukça geniş bir yelpazesi vardır) Yatağındayken ayağa kalkmaya çalışıp yatağa sıkışabilir, ... Devamını Oku »