Pazar , 12 Mart 2023

Hafta Hafta Bebek Gelişimi – 6. Ay

Haber Aboneliği

Bebek Gelişimi 6. Ay 1. Hafta

YUVARLANIYOOOOOOR Bebeğinizin boyun ve kol kaslarının gelişmesi, onun kendisini bir yönden diğerine yuvarlayabilmesine artık imkan verecektir.Bu evre size şaşırtıcı ve komik gelebilir.Bebeğinizin yuvarlanabilmesi,yerdeki ilerleme evresinin bir süre sürecek ilk basamağını oluşturacaktır yada o bu evreyi hiç geçirmeden,doğrudan oturmaya,kendini itmeye ve emekleyeme geçebilir.Bebeğiniz yeni beceriler kazanmaya devam ettiği ve etrafını keşfetmeye ilgili olduğu sürece bu evrelerin sırasıyla gerçekleşmemesini dert etmeyin. Bebeğinizin ... Devamını Oku »

Bebek Gelişimi 6. Ay 2. Hafta

BEBEK İŞARET DİLİ Bebeğinizi işaret diliyle tanıştırmak istiyorsanız,şimdi tam zamanı.Dili anlaması ve hareket kabiliyeti konuşma kabiliyetinden daha hızlı gelişiyor.Çoğu bebek daha ‘’hoşçakal’’ diyemeden  9. Ay civarında el sallamayı ve ‘’şuna bak’’ diyemeden 1 yaş civarında bir şeyi işaret etmeyi keşfediyor . Bebeğinizin kendisini ifade etmesi için ona imkanlar sağlamanız,onu umutlandıracaktır.Bebek işaret dili onun ağlama ve huysuzlanmalarına son verecek olmasa da ... Devamını Oku »

Bebek Gelişimi 6. Ay 3. Hafta

Bebek Gelişimi 30. Hafta

HİSLERİNE TERCÜMAN OLUN Bebeğiniz etrafındaki dünyayı keşfetmek ve öğrenmek için tüm duyu organlarını kullanır.Etrafındaki nesnelerin onun dokunmasına , ağzına götürmesine yada eliyle kurcalamasına uygun güvenilirlikte nesneler olmasına dikkat edin.Yumuşak küçük bir topu sıkmayı,tüylü şeylere dokunmayı,çıngıraklı bir diş kaşıyıcıyı ısırmayı ve içinden bir şeyler şıngırdayan oyuncağın çıkardığı sesleri sevecektir. Ayrıca , yapılacak ilginç bir deney de ; farklı yapıdaki kumaşları onun ... Devamını Oku »

Bebek Gelişimi 6. Ay 4. Hafta

SIÇRAYAN BEBEK Bebeğiniz artık ağırlığının bir kısmını bacaklarıyla destekleyebilmekte ve sıçramaktan hoşlanmaktadır.Bu hareket onun sonradan yürüyebilmesi için kaslarını güçlendirmektedir.Onu kollarının altından tutup yerde yada dizlerinizin üstünde ayakta durmasına yardım edin.Onun kendini kaldırmayı başlatmasına yardım etmek isteyebilirsiniz bu onu çok güldürecektir. EL BECERİSİ Bebeğinizin iyi motor hareket gelişimi devam etmektedir.Şuandan itibaren artık bir nesneyi elinde tartabilmekte ve bir elinden diğerine rahatça ... Devamını Oku »