Pazar , 12 Mart 2023

Hafta Hafta Bebek Gelişimi – 2. Ay

Haber Aboneliği

Bebek Gelişimi 2.ay 1.hafta

KARIŞIK ŞEKİLLERE DOĞRU GİDİYORUZ Bu haftada bebeğiniz artık ilk başlardaki gibi sadece parlak ve iki renkli objelerle ilgilenmeyip artık daha karmaşık renkli desenler, şekiller ve nesnelere dikkatini verecektir. Bebeğinize değişik şekilli ve renkli nesneler gösterin ve ona dokunmasını sağlayın.  Plastik mutfak gereçleri,  yumuşak toplar yada peluş hayvancıklar birer seçenek olabilir. SENİ DUYUYORUM ANNE ! Bebeğiniz gitgide daha iyi bir dinleyici ... Devamını Oku »

Bebek Gelişimi 2.ay 2.hafta

ÖNLÜKLER İÇİN ACİL ALARM Bebeğinizin tükürük bezleri karnınızın içinde olduğundan beri çalışıyor.  Ama bugünlerde tuhaf şekilde artmaya başladı.  Bir de her şeyi ağzına götürmeye başlaması,   yutabileceğinden de çok tükürük salgılamasına yol açıyor. Salyasının artması,   dişleri çıkacağı anlamına gelmiyor.  En az iki hafta daha diş çıkarma belirtisi görünmeyecek.  Çoğu bebeğin ilk dişi 4 ile 7.   Ay arasında çıkar.  Eğer bebeğiniz aceleciyse,   ... Devamını Oku »

Bebek Gelişimi 2.ay 3.hafta

HAREKETLER ARTIK DAHA SERİ ! Bebeğiniz henüz dans edecek kadar olmasa bile,  hareketleri daha koordineli yapmaya başladı. İlk doğduğu günlerdeki hareketlerinin artık daha sağlam, kolaylıkla yapabildiği ve dairesel hareketler olduğunu fark edeceksiniz. Özellikle insanları seyrederken. Bebeğinize kendini rahatça gerebileceği,  kollarını ve bacaklarını rahatça uzatıp oynayabileceği bir alan açın. Bir battaniyeyi yere serip onu üstüne bırakabilirsiniz. Kendi kendine yaptığı bu hareketler ... Devamını Oku »

Bebek Gelişimi 2. Ay 4. Hafta

ELLER HAVAYA Ufaklığınız birkaç haftadır ilk keşfini yaparak ellerini fark etti, şimdilerde ellerine çılgınca bir merak içinde. Elleriyle oynarken onu izleyin, ağzına götürecek emmeye çalışacaktır. Bebeğiniz bu yeni buluşuna çok düşkünleşmiş olabilir ve kendi kendine elini emerek gayet sakin görünüyordur, üzülmeyin, bu süreç geçicidir. Siz de bu arada biraz nefes alın. KAFALAR DİKLEŞİYOR Bu hafta,  bebeğinizi kaldırdığınızda yada sırtüstü yatarken ... Devamını Oku »