Pazar , 12 Mart 2023

Hafta Hafta Bebek Gelişimi – 1. Ay

Haber Aboneliği

Bebek Gelişimi 4. Hafta

OYUN ZAMANI Oyun oynamak, yenidoğan bebeğinize bu yabancı dünyaya tanıştırmak için hoş bir fırsattır. Cep telefonu renkleri ve bebek resimleri olan kitaplar hemen ilgisini çekecektir. Oyun halıları(bebek jimnastik oyuncağı) izleme, vurma ve dinlemeyi içeren bir dizi oyuncaklara sahiptir ve bebeğinize kollarını, ellerini ve parmaklarını kullanma şansı vererek bu organları arasında koordinasyonunu geliştirir ve yatmayı eğlenceli hale getirir. Bebeğiniz şuan nesneleri ... Devamını Oku »

Bebek Gelişimi 5. Hafta

BAŞLAR YUKARI ! Bebeğinizin boyun kasları güçleniyor ve böylece kafasını kısa sürelerle dik tutabilecektir. Karınüstü yatarken bunu bir süreliğine yapabilir mesela başını sağa sola çevirebilir. Oto koltuğunda yada ana kucağında iken de  bunu yapabilir. İLK GERÇEK GÜLÜCÜKLER Tüm kültürlerde, gülümseme aynı zamanlara denk gelir bu yüzden bebeğinizin, onunla ilgilendiğiniz tüm sevgi dolu anlar için size verdiği, neşeli ve dişsiz bir ... Devamını Oku »

Bebek Gelişimi 6. Hafta

MÜZİĞİN KIYMETİNİ BİLİN Artık bebeğinizin gündüz uyanık kalma süresi dahada uzadı.Bu anı, onun işitsel yeteneğini dahada geliştirmek için kullanabilirsiniz. Bebeğinize sevdiğiniz şarkıları söylemeye yada çalmaya çalışın. Çocuk şarkılarında kendinize sınır koymayın. Evi klasik müzikler ve sevilen şarkılarla doldurun ve bebeğinizin nasıl keyif aldığını izleyin. Sesler çıkaracak, sallanacak, bacaklarını hareket ettirecektir. Bebeğiniz ayrıca bazı doğal seslerden hoşlanabilir, saat tiktakları, rüzgarın sesi ... Devamını Oku »

Bebek Gelişimi 7. Hafta

ERİŞMEYE BAŞLIYOR Bebeğiniz şuan dünyayı eline almaya hazır. İlk günlerinde bebeğiniz nesneleri otomatik ve içgüdüsel olarak tutuyordu ve tam olarak kavramak istesede bunu devam ettiremiyordu. Hala istediği nesneyi tam olarak yakalayamasa da, eline verdiğiniz şeyi elinde tutabilir. Bir şeyi eliyle kavradığında da devamını kolay kolay getiremeyebilir. Nesnelere vurmaya başlayacaktır bu yüzden  potensiyel tehlikeleri uzak tutun. Bebeğiniz kucağınızdayken sıcak içecekleri ve ... Devamını Oku »