Cuma , 10 Mart 2023
Bebek Gelişimi 11. Ay 2. Hafta

Bebek Gelişimi 11. Ay 2. Hafta

KİTAP KURDU

Bebeğiniz muhtemelen kitaplara bakmayı ve sayfaları kendi bildiğince çevirmeyi seviyor(bir bir çeviremeceği için) Onu büyük renkli resimli kitaplarla şımartın. Japon çizer Mitsumasa Anno’nun bu tarz kitapları mevcut yada temel renkleri tanıştıran kitaplar olabilir. Bebeğinizin parmaklarına uygun kalın sayfalı kitaplar da mevcut.

Bebeğinizin okuma zamanı için kitaplarını çeşitlendirin ve en çok hangilerinin ilgisini çektiğini anlamaya çalışın.Yerel kütüphanenizden yada dostlarınızın kitaplığından bebekler için olanlarını deneyebilirsiniz.

ONDAN AYRILMAK ZOR

Bebeğiniz muhtemelen son birkaç aydır sizden ayrılma endişesiyle boğuşuyor. Bu gayet normal. O sizi seviyor ve size muhtaç, dolayısıyla sizden ayrılacağı zaman strese giriyor.

Bu ayrılma anlarını kolaylaştırmak için onunla kısa ve sıcak bir vedalaşma yapın. Onu tüm gün ya da birkaç saatliğine birine bırakırken ona gayet sıradanlıkla veda edin ve asla uzatmayın. Siz gözden uzaklaştığınızda gözyaşları dinmiş olacaktır.

Ona sürekli her an etrafında pervane olmayarak yardımcı olabilir ve kendisine olan güvenini pekiştirmesini sağlayabilirsiniz. Elbette sizin etrafında olduğunuzu ve size güvenebiliceğini bilmeli. Bu yüzden o başka bir odaya gittiğinde hemen peşinden gitmeyin. Eğer evin başka bir yerine gidiyorsanız ona seslenin ama her mızmızlanmasında hemen koşmayın.