Cumartesi , 11 Mart 2023
Bebeklere Masajın Önemi

Bebeklere Masajın Önemi

Bebek masajı hem siz hem bebeğiniz için bir çok faydası olan bir işlemdir. Bir çok bebek masajı tekniği olmasına rağmen yapacağınız masajın çok karmaşık bir şey olmasına gerek yoktur. En basit masaj  bebeğinizin ayak parmaklarına rikmik hareketlerle dokunmanız, vücudunun üst kısmından başının üstüne doğru nazik hareketlerle dokunmanızdır.

Bebeğinize bu rahatlatıcı yöntemle yaptığınız masaj bebeğinizle aranızdaki bağı kuvvetlendirecek ve onun ihtiyaçlarını daha çabuk anlamanıza yardımcı olacaktır. Bebeğinize sevecenlikle dokunduğunuzda  kendine güveni gelişecek, kendisini değerli hissedecek ve sevilip değer verildiğini hissedecektir.
Fiziksel olarak bebek masajı bebeğinizin bağışıklık sistemini güçlendirir, dolaşım ve sinir sistemini düzenler.  Masaj zaman zaman kolik sancılarını da yatıştırmaya yarar. Bebeğinize masaj yaptığınız zaman onun hassasiyetinin, koordinasyonunun ve esnekliğinin gelişimine de yardımcı olursunuz.

Bebek masajı sizin için de faydalı ! Siz masaj yaparken vücudunuzda stres yatıştırıcı hormonlar harekete geçer ve bağışıklık sisteminiz ve genel sağlığınızı geliştirir.