Pazar , 12 Mart 2023

Hafta Hafta Bebek Gelişimi – 9. Ay

Haber Aboneliği

Bebek Gelişimi 9. Ay 1. Hafta

AYRILIKLA BAŞETME Şu andan itibaren önünüzdeki birkaç ay için bebeğiniz sizden ayrılma endişesi yaşayacaktır. Size tüm yaşamıyla bağlı bebeğiniz için bu gayet normal olmakla birlikte bu durum bebeğinizi bir bakıcıya yada büyükanneye bırakırken size zorluk yaşatabilir. Bu gibi anlarda bebeğinizi bırakacağınız kişiye bebeğinize yavaş yavaş yaklaşmasını ve ilk olarak bebeğinizin ona yönlenmesini beklemesini söyleyin. Bebeğiniz parmağını emiyor yada bir emzik ... Devamını Oku »

Bebek Gelişimi 9. Ay 2. Hafta

ANIMSAMALAR Bu haftadan itibaren bebeğiniz belli başlı şeyleri hatırlamaya başlıyor, oyuncakların evin neresinde oldukları gibi. Ayrıca bir haftadır gördüğü şeyleri tekrar etmeye başlayabilecektir. Bu becerileri, henüz çoğu şeyi hatırlayamasa da onun hafızasını kullandığını göstermektedir. Bebeğinizin belli başlı olayları bellekte uzun dönem tutma yeteneği yaşına kadar gelişmeyecektir, 3 yaş dönemi onun dilini tam olarak kullandığı dönemidir. OYNAMA VE ÖĞRENME Bebeğiniz şuan ... Devamını Oku »

Bebek Gelişimi 9. Ay 3. Hafta

DİLİ KAVRAYIŞ Bebeğinizin doğduğu günden bugüne kadar duyduğu yüzlerce sözcük etkisini göstermeye başlıyor. Ancak onları anlamlarıyla kullanabilmesi hala çok uzakdır. Bebeğinizin çıkardığı sesler artık daha anlamlı seslere dönüşüyor ve hatta gerçek kelime veya cümle olmaya başlıyor. Bebeğiniz bu sesleri çıkarırken size gerçekten bir şey söylediğini düşünmektedir bu yüzden ona cevap verin ve konuşun. Bebeğiniz hala sizin, kelimelerinizden çok tonlamanız ve ... Devamını Oku »

Bebek Gelişimi 9. Ay 4. Hafta

GELİŞEN KİŞİLİK Bebeğinizin kişiliği gelişmeye başlıyor. Çok sosyal biri olup her tanıştığına gülücükler saçabilir yada biraz utangaç olup yeni tanıştığı kişilere karşı kendini geri çekebilir. Bebeğiniz başkalarına yaklaşmadan önce onu dikkatlice inceleyebilir. Ruhsal durumu bir anda çok farklı şekilde değişebilir. Çok neşeliyken bir anda keyfi kaçabilir. Sizin dikkatinizi çekmeye çalışır hatta siz kapıya yöneldiğinizde size el sallayabilir. Kendisine ait düşüncesi ... Devamını Oku »