Pazar , 12 Mart 2023
23. Ay 3. Hafta

23. Ay 3. Hafta

Çocuk Güvenlik Önlemleri

Çocuğunuzun 2.yaşı yaklaşırken onun için alacağınız güvenlik önlemlerini tekrar gözden geçirmenizin vakti geldi. Daha önce düşündüğünüz önlemler olmuştur ancak o büyüdükçe, daha çok yürüyüp etrafta hareket ettikçe yeni önlemler almak gerekebilir.

Daha önce hiç aklınıza gelmeyecek yerlere gidebilir. Sehpalara, masalara, mutfak tezgahlarına tırmanabilir. Açık kaplara, sandıklara daha önce ilgi göstermese de şu an ilgi duyabilir. Açık havuzlar gibi tehlikeli alanlara sandığınızdan çok daha hızlı gidebilir.

İyi haber şu ki çocuğunuz şu anda hayır kelimesini çok daha iyi anlayabiliyor. O daha küçükken ondan önce tehlikeyi önlemek zorunda kalıyordunuz. Şu an da tedbirli olmakta fayda var ancak artık kelimeleriniz ve ses tonunuzdaki ciddiyet ve kararlılık onu daha çok etkileyecektir. Ona bir cd açarak ya da kitap vererek ilgisini o yöne çekebilirsiniz.

Alacağınız diğer bazı güvenlik önlemleri olarak da, keskin bıçak vs. kesici aletleri uzak tutabilir, etraftaki ilaç ve hapları ortadan kaldırabilirsiniz.