Pazar , 12 Mart 2023
18. Ay 2. Hafta

18. Ay 2. Hafta

taşıma

‘Beni taşır mısın ?’

Çocuğunuzun yürümeyi ve koşmayı öğrenmesi onu devamlı hareket halinde görmenize yol açmış olabilir. Hem durmak istemeyecek hem de uyku gibi heyecansız şeyler yapmayı reddecektir. Bazen iki ayağının üzerinde sorunsuzca yürüyen bir çocuk da kendini size taşıtmak isteyebilir.

İçinde olduğunuz durumları gözden geçirin. Halk arasında dolaşırken çocuğunuz kendisini küçük ve güçsüz hissedebilir ve kaybolma korkusu duyabilir. Kendisini yorgun hissedebilir ya da ilgi ve sevginizi hissetmek isteyebilir. Eğer siz de istiyorsanız onu taşıyabilirsiniz ancak yolunuz bir ya da iki sokaktan fazlaysa belinizin sağlığını korumak için çocuğunuzu bebek arabasıyla taşımalısınız.

Çocuğunuzu elinden tutarak birlikte yürümeye ikna edebilirsiniz ya da ona ‘hadi ışıklara kadar birlikte yürüyelim’ şeklinde teklifler sunabilirsiniz.

 

Tüm nikah şekeri ihtiyaçlarınızı tek bir adreste bulabilir, sizin için en uygun tasarımın oluşturulmasını isteyebilir ya da özgün fikirlerinizi sunarak kendi nikah şekerinizi mira nikah şekerinde tasarlayabilirsiniz.