Pazar , 12 Mart 2023
17. Ay 3. Hafta

17. Ay 3. Hafta

Güvendiği battaniye ya da diğer oyuncaklar

sevdiği oyuncakEğer çocuğunuz battaniyesini ya da herhangi bir oyuncağını yanından ayırmıyorsa biraz bekleyin. Bir eşyaya bağımlılık çocukların 2 yaşı boyunca devam eder. Çocuğunuz onları güven duyduğu ailesi gibi görür. Şu an fiziksel ve zihinsel olarak bir çok şeyi yapabilirler ve her yeni gün yeni deneyimler, sesler, görüntüler ve kelimeler öğrenirler. Çocuklar özellikle üzgünken, hastayken ya da yorgunken sevdikleri nesneye sarılmak isterler. Bu onlara istedikleri güveni sağlar ve dengede tutar.

Sevdiklerine saygı ! Çocukların bir nesneye düşkünlüğü onların uykuya geçişlerini de kolaylaştırırken bu ayrıca onların bebekleştiklerini değil olgunlaştıklarını da gösteren bir işarettir. İdeal olanı bir tane ev için bir tane de yola çıkarken arabada ya da doktor ziyaretinde yanında bulundurabileceği iki adet sevdiği şeyin bulunmasıdır.

Başlagıçta seçtiği oyuncak yıpranmış bir şey olabilir ama üzerinde fazla durmayın onu çocuğunuz için özel yapan da budur. Eğer ona iki şey sunarsanız arada değiştirmesini sağlayabilirsiniz. Bu ayrıca biri kaybolursa diğeriyle avunabileceği bir fırsat da sunar.