Pazar , 12 Mart 2023
Emzirmeyle İlgili Bir Kaç Çarpıcı Gerçek

Emzirmeyle İlgili Bir Kaç Çarpıcı Gerçek

Anne Sütüyle Besleme

Bebekleri anne sütüyle beslemek İngiltere ve Amerika’da pek yaygın olmayan bir durumdur. Mother&Baby Magazin dergisinde bir editör, bebeği emzirmenin kendisi için son derece rahatsız edici olduğunu ve vücudunun eski haline tekrar kavuşmak istediği için bebeğini formül mamayla beslediğini beyan etmiştir. Yine bir TV yıldızı DeniseVan Outen bebeğini 1 aydan daha az süre emzirdiğini çünkü emzirerek görünmenin kendisini rahatsız ettiği söylemiştir.

Diğer yandan manken Gisele Bundchen annelerin bebeklerini ilk 6 ay anne sütüyle beslemelerini önermektedir. Bu görüşünden dolayı epey eleştiri almış ve söylediklerini geri alması istenmiştir. O ciddi bir konuya dikkate çekmek istemiş ancak söyledikleri batılı annelerin pek hoşuna gitmemiştir.

Emzirmeyle ilgili tıbbi gerçekler de halkı ikna edememektedir. Anne sütü antibiyotik içerir, tam bir beslenme ve bağışıklık geliştirme kaynağıdır, bebeği alerjiden, astımdan, şeker hastalığından, kulak burun boğaz enfeksiyonlardan ve mide ve bağırsak hastalıklarından korumaktadır. Emzirme, annenin zayıflamasına yardımcı olur ve anneyi göğüs kanserinden korur.

Profesör Emmanouil Galankis tüm bu faydaların bebeğin anne sütüyle beraber mama da alması durumunda kaybolacağını kanıtlamıştır. Anne sütü tek başına alınmalıdır. İngiliz sağlık departmanı bebeği ilk 6 ay sadece anne sütüyle beslemek gerektiğini çünkü formül mamayla beslenen bebeklerin anne sütüyle beslenenlerin karşılaşmadığı tehlikelerle karşı karşıya kaldığını ifade etmiştir.

Tıbbi gerekçelerle bebeğini emziremeyen annelerin oranı 1 % olmasına rağmen, 20% anne bebeğini asla emzirmemiştir daha kötüsü sadece 5 kadından 1’i ilk 6 ay bebeğini emzirmektedir.

Tüm bu gerçekler akıllara neden pediatristlerin annelere emzirmeyle ilgili doğru bilgilendirme ve teşvikte bulunmadıkları sorusunu getirmektedir.

Davetiye

Mira Davetiye, davetiye sektöründe ortaya çıkan seri, ivedi, ekonomik ve kaliteli davetiye ihtiyacından doğmuştur. Sunduğu yüzlerce seçenek, alıcıya kendi stiline en yakın davetiyeyi seçme olanağı sunmaktadır. Evlenecek çiftlerin sürecek evlilik hayatları boyunca yapacaklar en önemli ve ilk seçim davetiyedir. Seçilecek davetiyenin çiftin yıllar sonra bile çıkarıp bakacağı düşünülerek, çiftlerin içlerindeki tasarımı en iyi yansıtan bir kuruluşla, Mira Davetiyeyle çalışmaları en doğru karardır.

Davetiye sektöründe kısa zamanda hızlı bir üne kavuşan Mira Davetiye, kendinden emin, mütevazi ve 7/24 kesintisiz hizmet anlayışıyla düğün davetiyesi ve diğer tüm davetiye çeşitlerinde bir adım kadar yakınınızdadır.