Cumartesi , 11 Mart 2023

Hafta Hafta Bebek Gelişimi – 7. Ay

Haber Aboneliği

Bebek Gelişimi 7. Ay 1. Hafta

HATIRLAMA BECERİSİ Bebeğiniz şu sıralar saklanmalı oyunlara çok ilgi duymaktadır. Mesela sevdiği oyuncağı yere koyun ve üzerine bir şey örtün, sonra da  ” işte burada’’ deyip açın, aynı oyunu tekrar tekrar yapın, bu onu eğlendirecektir. Daha da eğlenmek için, nesneyi bir şeyin altına saklayın ve bulmasını bekleyin. Bu bebeğinizin katılımcılığını arttırmak için mükemmel bir fırsat. İçinden oyuncak fırlayan müzikli kutulara ... Devamını Oku »

Bebek Gelişimi 7. Ay 2. Hafta

DENEME BİR İKİ Şu sıralar bebeğinize,telefonunuzun bir oyuncak olmadığını , çıngırakların yerlere fırlatmak için olmadığını yada kardeşinin saçının çekmek için olmadığı söyleyip duruyorsunuzdur.Bu döneminde bebeğiniz, söylediklerinizin aksini yaparak sizin otoritenizi test etmeye çalışıyor. Bunu söylediklerinize karşı yada gönül olduğundan değil sadece merak ettiği için yapıyor. Onun uzun komutlarınızı hatırlayamayacağını unutmayın bu yüzden onu yönlendirmek için   en iyi taktik ’’ hayır ... Devamını Oku »

Bebek Gelişimi 7. Ay 3. Hafta

Bebek Gelişimi 31. Hafta

SİZDEN AYRILMA ENDİŞESİ DUYMAYA BAŞLADI Bebeğiniz normal bir bebekse o da bu evrede ayrılma korkusu belirtileri gösteriyor olmalıdır. Bu, endişelenmenizi gerektirecek bir durum olmadığı gibi aksine bebeğinizin etrafındaki dünyayı anlama kapasitesinin geliştiğini göstermektedir. İlk evrelerde, siz odadan ayrıldığınızda bebeğiniz durumu zar zor aşamalandırmaktaydı ancak şimdi gittiğinizi biliyor, sizi resimliyor, özlüyor ve siz gözden kaybolur kaybolmaz ağlayabilmektedir. Bebeğinizin sizden ayrılmak istemeyişi ... Devamını Oku »

Bebek Gelişimi 7. Ay 4. Hafta

DUYGULAR ARTMAYA BAŞLADI Artık bebeğinizin duyguları iyice gözle görülür olmaya başladı. Aileden birine bir öpücük verebilir hatta eğer alkışlanırsa bunu tekrar edebilir. Önümüzdeki birkaç ay sonra, karşısındakinin ruh halini değerlendirme ve tekrarlama hatta karşısına empati kurma kıvılcımları gösterebilir. Dahası, eğer birinin ağladığını duyarsa o da ağlayabilir. Bebeğiniz kendi duygularını öğrenmeye başladığı kadar sizinkilerden de veriler topluyor. Aylar aylar sonra bebeğiniz, ... Devamını Oku »