Cumartesi , 11 Mart 2023

Etiket Arşivi: okul öncesi

34. Ay

Çocuğunuzun 3. yaşına doğru yaklaşmasıyla artık kilo alımı azalmaya başlamaktadır. Bu dönemde üzerindeki bebeklik yağlarını atmaya başlar. Çocuğunuzun boy ve kilosu ile ilgili endişeleniyorsanız, onu çocuk doktorunuza götürerek, çocuklar için boy-kilo cetveline bakabilirsiniz. 2 yaş, çocuğunuzun zayıf olmasından endişelenmeniz için çok erken bir dönem. Kilolu bir çocuğunuz varsa, bu kilosu oyun zamanlarıyla paralel olarak değişebilmektedir. Kilolu bir bebek, yetişkinlikte de ... Devamını Oku »

Okul Öncesi Eğitim Kurumları

Çocuğunuzun okul öncesi eğitime geçişi onun bebeklikten çocukluğa geçerkenki en önemli adımıdır. Okul seçiminde özen göstermeniz gerekmektedir. Okulöncesi eğtimine başlatmadan önce seçeceğiniz okulları alar öncesinden araştırmaya başlamalı özellikle istediğiniz okul için isminizi aylar öncesinden yazdırmalısınız. Seçeceğiniz okulla ilgili okul çevresinden duyacağınız yorumları dinlemeli ancak son kararı gidip görerek kendiniz vermelisiniz. Kuralları olan ve sağlık koşullarını ön plana tutan okulları tercih ... Devamını Oku »

Okul Öncesi Eğitimleri

3 yaşındaki çocuğunuz için planlı dersler, sınıflar ve hareketli aktiviteler çok fazla gelebilir. Her anı planlanmış bu yaştaki bir çocuk için hayal gücü ve yaratıcılığını daha çok kullanmasına imkan tanımak gerekir. Siz çocuğunuzun tüm gün vaktini geçirmesi için bir okula kaydettirseniz bile onun için sakin zamanlar en az aktivite zamanları kadar önemlidir. Peki 3 yaşındaki bir çocuk için bir sınıfa ... Devamını Oku »

Okul Öncesi Okuma Yazma

Bazı aileler için okula gitmeyen çocuğunun gerçek harflere benzer yazılar yazmaya başlaması heyecan vericidir. Bazı 3 yaş çocukları kendi isimlerini ya da bazı harflerini yazıyor olabilirler. Ancak yazı yazma evresi çocukların gelişim evrelerinde farklılık gösterir. Sizin çocuğunuz henüz yazı yazmayı istemiyorsa onda olası bir yazma güçlüğü olabileceğini düşünüp kendiniz üzmeyin. Her çocuğun gelişimi farklıdır. Şuan yazı yazmaya ilgi gösteren okul ... Devamını Oku »