Cumartesi , 11 Mart 2023

Etiket Arşivi: hamilelikte sakıncalar

Hamilelikte Sakıncalar – 2

Hamile iken klorlu havuzda yüzmek : Hamile iken klorlu havuzda yüzmenizde bir sakınca yoktur. Yüzmek size ve vücudunuza iyi gelecektir. Aslında klorlu havuz yerine klorsuz havuzda yüzmek çok daha büyük tehlike içermektedir. Bu nedenle hamileliğinizde klorlu bir havuzda gönül rahatlığıyla yüzebilirsiniz. Hamile iken dövme yaptırmak : Hamile iken dövme yaptırmazın bazı sakııncaları olabilir. Onlardan bazıları şunlardır. Dövme iğnesinin daha önceden ... Devamını Oku »

Hamilelikte Sakıncalar – 3

Hamilelikte ata binmek : Genel olarak hamilelikte ata binmek sakıncalıdır.  Attan düşme riskinin yanında, atın sırtında hoplatma hareketine maruz kalmak da bebek için bir risktir. Herhangi bir hamile kadının bir yavaş giden bir araçtan düşmesiyle aynı etkiye sahip olan bu düşüş, bebeğin plasentasının zarar görmesine neden olur. Hamilelikte kurşun içeren boya ile boyanmış evlerde oturmak : Kurşun zararlı bir maddedir. ... Devamını Oku »

Hamilelikte Sakıncalar – 4

Hamile iken küçük çocuğumu kucağıma alabilir miyim? Hamile iken çocuğunuzu kucağınıza almanızda ya da taşımanızda bir sakınca yoktur. Ancak hamileliğinizde bir düşük beklentisi ya da kanama varsa doktorunuz danışarak kucağınıza almalısınız. Ayrıca eğer çocuğunuzu kucağınıza alınca bir ağrı ya da rahatsızlık hissediyorsanız, vücudunuzu dinleyin ve kucağınıza almayın. Hamileliğinizin ilerleyen aylarında vücudunuz genişledikte vücut merkeziniz değişecek ve dengede durmakta güçlük çekeceksiniz ... Devamını Oku »

Hamilelikte Sakıncalar – 5

Hamilelikte mikrodalga fırın kullanmak : Mikrodalga fırın üreticileri son yıllarda ürettikleri fırınların alt yapısını daha az radyasyon geçirgenliği olacak şekilde yapmaktadır. Eski ya da bozuk bir mikrodalga fırın kullanıyorsanız, radyasyon dağılımı daha fazla olabilmektedir. Mikrodalga fırınınızın radyasyon geçirgenliği test etmek için bir kağıt şeridini fırınınızın kapağına bir kağıt şeridi koyup camı kapatın ve kağıdın bir ucunu dışardan alabileceğiniz şekilde tutun. ... Devamını Oku »