Cumartesi , 11 Mart 2023

Etiket Arşivi: hamilelik

Hamilelikte Sakıncalar – 7

Hamilelikte cinsel yaşam: Hamileğinizle ilgili kafanızı kurcalayan sorulardan biri de cinsel hayatınız ise içinizi rahatlatabilirsiniz. Hamileliğinizde herhangi bir düşük ihtimali ya da kanamalı hamilelik gibi bir sorun yoksa hamileliğinizin son dönemine kadar cinsel yaşamınızı yaşabilirsiniz. Hamilelikte Uyuma Pozisyonunuz : Hamileliğinizin ilk aylarında yüzüstü yatnakta sorun çekmezsiniz anacak sonraki aylarda bu şekilde rahat edemezsiniz. Bu nedenle genellikle sağa ya da sola ... Devamını Oku »

Lavanta Yağı ve Hamilelik

Hamilelik, bir kadının hayatında bir ya da bir kaç kez başına gelebilecek en hassas olduğu ancak içinde oluşmaya başlayan annelik duygusuyla en güçlü olduğu dönem. Bu dönemde kadınların vücudunda değişen hormonların ve içinde büyüyen bebeğin de etkisiyle çok büyük değişiklikler olur. Hamilelikte vücutta oluşan değişikliklere uyum gösterme davranışı her kadın için farklıdır. Kimi kadın için çok kolay geçen hamilelik kimi ... Devamını Oku »

Gebelik 5. Hafta

Hamilelik 5.hafta

BEBEĞİMİN BÜYÜMESİ NASIL? Rahminizin derinliklerinde embriyonuz gelişiminin en parlak döneminde. Tam bu anda bebeğiniz bir susam tanesi kadar ve şu anda bir insandan çok minik bir denizatına benziyor. Şu an ileride organlarına ve dokularına dönüşecek 3 katmanı bulunmakta. Bunlar; ektoderm, mezoderm ve endoderm. Bebeğinizin beyninin, omuriliğinin, sinirlerinin ve omurgasının gelişeceği sinir yolu, ektoderm denen üst katmanda oluşmaya başladı. Bu katman ... Devamını Oku »

Gebelik 6. Hafta

Hamilelik 6.hafta

BEBEĞİMİN BÜYÜMESİ NASIL ? Bu haftanın en büyük gelişmesi : Sizin aylarca öperek vakit harcayacağız burnu, ağzı ve kulakları oluşmaya başlıyor. Eğer rahminizin içini görebiliyor olsaydınız, hemen farkedebileceğiniz büyük bir kafayı, gözlerinin oluşacağı iki siyah noktayı ve burun deliklerinin oluşmaya başladığını görecektiniz. Yeni yeni oluşmaya başlayan kulaklar başının kenarında küçük çöküntüler olarak görülür, kolları ve bacakları çıkıntı yapmaya başlayaran tomurcuklardır. ... Devamını Oku »