Pazar , 12 Mart 2023

Etiket Arşivi: çocuklar

Çocuklarda Adalet Duygusu

6 yaşında bir çocuk artık adil olmanın ne demek olduğunu kavramış ve herkes için eşitlik duygusu geliştirmiştir. Yanlış davranışın sonuçlarının da yanlış olacağını bilir. Diğer yandan 6 yaşındaki çocuklarda kural koyma ve kuralı bozma davranışı da sıkça görülür ki bu da adil olanın ne olacağına karar vermeyi zorlaştırır. Bir grup çocuğun oyunlarına izleyici olursanız bu durumu gözlerinizle görebilirsiniz. Bu yaş ... Devamını Oku »

6 Yaş Çocuklarda Kötü Davranışlar

Her kötü davranışın bir sonucu vardır, değil mi? Ancak çocuğunuzun istemediğiniz davranışları neden yaptığını iyi anlamanız gerekir, bilerek mi yaptı yoksa kazayla mı oldu? Peki o, ikisi arasındaki farkı biliyor mu ? 6 yaşındaki bir çocuk davranışların kazayla mı bilerek mi yapıldığını anlamaya başlar. Çoğu da yanlış davranışı bilerek yapmaz. Top oynarken bilerek onu camdan atmaz ya da pantolonunu bilerek ... Devamını Oku »

Çocuklarda Hareketin Önemi

3-4 yaşlarındaki çocuklar bu dönemlerinde cesaret gösterip bazı şeyler başarmak ve bunu size göstermek isterler. Onların oyun parkında büyüyen cesareti o farketmese de sizi ürkütebilir ancak yeni beceriler kazanıp bunu size sergilemek ve bununla gurur duymak isterler. 3-4 yaşındaki çocuklar parmak uçlarında durabilir, tek ayak üzerinde durmayı başarabilir, zıplayabilir ya da  3 tekerlekli bisikletin pedalını çevirebilir. Bu tarz motor becerilerinin ... Devamını Oku »