Pazar , 12 Mart 2023

Etiket Arşivi: 6 yaş

Küçük Kolleksiyoncu

6 yaşındaki çocuğunuz artık elinin altındaki bir çok şeyi istiflemeye ya da biriktirmeye başlar. Çocuğunuzun biriktirme alışkanlığı kazanmaya başladığı bu döneminde onun biriktirdiği şeyleri etrafına göstermesi kendisiyle gurur duymasını da sağlarken evinizin derli toplu olmasına da yardımı olur. Onunla eşyalarını nasıl saklayacağı ve sunabileceği konusunda fikir alışverişi yapabilir ve ona saklama kapları ya da rafları konusunda yardımcı olabilirsiniz. Toplamak istediği ... Devamını Oku »

6 Yaş Çocuklarda Kötü Davranışlar

Her kötü davranışın bir sonucu vardır, değil mi? Ancak çocuğunuzun istemediğiniz davranışları neden yaptığını iyi anlamanız gerekir, bilerek mi yaptı yoksa kazayla mı oldu? Peki o, ikisi arasındaki farkı biliyor mu ? 6 yaşındaki bir çocuk davranışların kazayla mı bilerek mi yapıldığını anlamaya başlar. Çoğu da yanlış davranışı bilerek yapmaz. Top oynarken bilerek onu camdan atmaz ya da pantolonunu bilerek ... Devamını Oku »

6 Yaş Ve Çocuklara Kural Koyma

Günlük hayatın bir düzen halinde seyretmesi çocuklara güven duygusu verir. Endişesini azaltarak sırada onun neleri beklediğini bilmesini sağlar. Örneğin; şimdi eve gideceğim, sonra bir şeyler atıştıracağım, sonra ödevlerimi yapacağım ve sonra biraz oyun oynayacağım gibi. Hayatı bu şekilde bir düzene koymak sizin işinizi de kolaylaştırır. Ona sadece ne yapacağını arada hatırlatmanız yeterli olacaktır. Çocuğunuz görevlerini yerine getirdiğinde kendisi ile gurur ... Devamını Oku »